O Mnie

Nazywam się Aleksandra Mazana. Jestem psychoterapeutką w trakcie certyfikacji oraz udzielam wsparcia psychologicznego w ujęciu Gestalt oraz Analizy Transakcyjnej. By wspierać klientów holistycznie i na wszystkich poziomach, szkolę się w Terapii Krzyżowo - Czaszkowej. Terapia Krzyżowo - Czaszkowa to model pracy wywodzący się z osteopatii, który polega na wyczuwaniu za pomocą dłoni napięć oraz nieprawidłowości w ciele, a następnie za pomocą odpowiednich technik uwolnieniu ich.

 

  • Jestem psychoterapeutką w trakcie certyfikacji Programu Klinicznego - Szkoły Psychoterapeutów Indywidualnych i Grupowych Gestalt w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt.
  • Ukończyłam dwuletnie szkolenie w zakresie Pomoc psychologiczna w ujęciu Gestalt w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt
  • Ukończyłam szkolenie z Psychologii Ogólnej i Stosowanej w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt.
  • Ukończyłam Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Edukacji i Terapii.
  • Ukończyłam Szkołę Analizy Transakcyjnej.
  • Ukończyłam szkolenie z prowadzenia grup wsparcia.
  • Ukończyłam szkolenie pracy z ciałem w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt.
  • Ukończyłam 48h Szkolenia w Dialogu Motywującym.
  • Odbyłam staż kliniczny w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie.
  • Szkolę się w Terapii Krzyżowo - Czaszkowej - aktualnie.


Pomagam dorosłym zmagającym się z nadmiernym stresem, niską samooceną, lękiem, cierpiącym z powodu obniżonego nastroju lub trudności emocjonalnych. Wspieram osoby, które borykają się z kłopotami w relacjach, w życiu osobistym lub zawodowym, które mają trudności w podejmowaniu decyzji i realizowaniu zamierzonych celów, mają poczucie „utknięcia”, które szukają własnej tożsamości. Prowadzę terapię Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz Dorosłych Dzieci z Domów Dysfunkcyjnych.

W pracy z klientem najważniejsze jest dla mnie wspólne odkrywanie mechanizmów powodujących trudności oraz wypracowanie nowych sposobów radzenia sobie z nimi, co prowadzi do lepszego rozumienia samego siebie i w efekcie do pełniejszego, bardziej satysfakcjonującego życia i równowagi wewnętrznej.

Zdrowie psychiczne oznacza dla mnie bycie w dobrym kontakcie z samym sobą, bycie świadomym swoich emocji oraz branie odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje.

Moją pracę poddaję stałej superwizji, ciągle się rozwijam i szkolę. W kontakcie z klientem dbam o życzliwą i wspierającą atmosferę, stosując zasady etyki staram się z empatią i otwartością towarzyszyć moim klientom w często niełatwej drodze. Niezmiernie ważny jest dla mnie wzajemny szacunek oraz prawo każdego człowieka do samostanowienia o sobie.

Prywatnie jestem mamą, właścicielką trzech kotów i psa ;-). Bardzo lubię podróże dalekie i bliskie, spacery w lesie, dobrą książkę i ciekawy serial.

Zapraszam do kontaktu.